субота, 12 травня 2018 р.

Цікаві факти про зебр

Кожна зебра має унікальні чорно- білі смуги, подібно відбиткам пальців людини. За цими смугами новонароджена зебра впізнає свою матір. 
Білі смужки на тілі зебри відсутні, присутні тільки чорні смуги (завдяки спеціальному пігменту зебри мають чорне забарвлення, а білі смуги є лише відсутністю чорного пігменту). 
Муха цеце ніколи не нападає на зебру, просто вона сприймає зебру як мелькання чорно-білих смуг. 
Зебри відносяться до сімейства кінських. Існує 3 види зебр: зебра бурчеллова, зебра Греві і гірська зебра. 
Незважаючи на те що ці всі 3 зебри мають схожі ознаки чорно-білих смужок, вони не є близькими родичами. На даний момент, зебри живуть тільки в Східній Африці. Колись вони мешкали по всій території Африки, в Північній Африці вони були винищені вже давно. Смуги забезпечують захист від хижаків, тому що зебри живуть невеликими стадами і занадто багато смуг в одному місці, як правило, плутають хижака (він не може вибрати, на яку тварину він повинен полювати). 
Швидкість зебри: Зебри скачуть зі швидкістю до 50 км/год. 
Квагга — є вимерлим видом зебри. Ці вид був повністю був винищений людьми незважаючи на те,  що їх популяція оцінювалася в декілька млн голів. 
Зебри сплять стоячи. 
Скільки живе зебра? У природі, зебри живуть 20-30 років, в неволі близько 40 років.

пʼятниця, 11 травня 2018 р.

Цікаві факти про жирафу


  • Жираф — це єдина тварина, яка не може позіхати. Позіхають практично всі (риб не включаємо): і ссавці, і холоднокровні, і птиці. А от за процесом позіхання жираф не був зафіксований. 
  • Як виявилося, у жирафа не тільки довга шия. Незвичайною довгою відрізняються хвіст і язик ссавця. Довжина хвоста жирафа у деяких особин досягає 2,5 метрів. Язик довгошиїї тварини вельми унікальний, оскільки він має чорний колір, а його довжина близько 50 сантиметрів. 
  • Не дивлячись на дуже довгу шию, жираф не може дістати до землі, тому що б, наприклад, попити води або пощипати травичку йому доводиться ставати на коліна або широко розставляти ноги. До речі, ноги — єдиний засіб захисту від хижаків, і як виявилося досить- ефективний, оскільки єдиною м’ясоїдною твариною, яка рідко, але наважується напасти на жирафа — лев. 
  • Велику частину часу, а саме близько 20 годин на день, жираф відводить на прийом їжі. На сон йде максимум 1 година, так само він любить подрімати близько 5 хвилин, щоб відновити сили, і робить це він стоячи. 
  • Крім звичайної рослинності, яка росте на деревах, жираф дуже любить їсти цибулю в сирому вигляді. 
  • Дуже часто мами- жирафи роблять своєрідний дитячий садок. Залишаючи на піклування няні — жирафа всіх своїх дитинчат, а інші мами вирушають на пошуки їжі. 
  • У Древній Греції жирафів називали Камелопардалісамі, — похідне від слів верблюд і леопард, зрозуміло, що ім’я своє ссавець отримало за схожий з ними зовнішній вигляд. Набагато пізніше, в 1827 араби привезли жирафа на прізвисько Зарафа ( в перекладі » ошатний «) в Європу. На місцевих мовах його називали Жарафа, звідси і пішла назва цілого виду тварин. 
  • Візерунок на шкурі жирафа унікальний як і відбитки пальців у людини. До речі, за кольором малюнка можна визначити вік тварини, чим він темніший, тим старше тварина. 
  • Жирафи дуже сильно смердять, скільки їх не мій. Специфічний запах відлякує мух, паразитів та іншу набридливу мошкару. Не дарма ж деякі африканські племена називають жирафів «смердючими биками».

Джерело: http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-zhirafa/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Цікаві факти про папуг

У сімействі папугових налічується близько 330 видів птахів, що живуть в різних куточках нашої планети. 
Мало хто знає, що близько третини з них знаходяться під загрозою вимирання навіть незважаючи на те, що деякі види можуть жити до 70 років. 
Станом на початок XXI століття 72 види і 14 підвидів папуг занесені в Міжнародну Червону книгу як вимираючі або стоять на межі вимирання. 
У той час як люди здатні розрізняти 16 зображень в секунду, хвилястий папуга здатний сприймати до 150 зображень в секунду. Найпоширеніші види домашніх папуг — хвилясті папужки і Кореллі. Виявляється, не всі папуги травоїдні. 
Ті що мешкають в Новій Зеландії папуги кеа всеїдні, вони можуть їсти комах, личинки, черв’яків і навіть падаль. Відомі випадки, коли кеа нападали і на живих овець. 
В Австралії існують дивовижні спецшколи для папуг, в яких птахів вчать говорити. Найбільшим дзьобом володіє папуга какаду. Його назва походить від малайського «какатуа», що перекладається як «кусачки».
 Своїм 10-сантиметровим дзьобом птах легко може перекусити палець людині. Невеликі папужки при правильному догляді можуть прожити до 25 років, а більш великі особини живуть в дикій природі до 50-70 років. 
Хвилясті папуги можуть розрізняти звуки в дуже широкому діапазоні — від 400 і до 20 000 герц. Крім того, хвилясті папуги можуть повертати голову до 180 градусів.
 Папуга-рекордсмен Книги рекордів Гіннесса Жако знав більше 400 слів і говорив цілими реченнями. Крім того, знав слова на декількох мовах. 
У США папуга на прізвисько Бейбі виступив свідком у справі про пограбування квартири. Він запам’ятав і назвав в суді імена злодіїв, які пограбували квартиру. 
Найменшим папугою є Дятловий папуга, який мешкає в Новій Гвінеї і на найближчих островах. Довжина тіла цих птахів складає всього 10 см. Названі вони так на честь свого закругленого короткого хвоста, який дуже схожий на хвіст дятла. 
Вік найстарішого папуги досягає 54 млн років. Він був знайдений на території Данії. 
У папуг немає голосових зв’язок, незважаючи на це вони можуть імітувати людську мову. Патагонські папуги будують колонії, які можуть складатися з 70 000 особин. Папуги дають імена своїм пташенятам. Ім’я полягає в особливому способі цвірінькання. У такому імені міститься унікальний поклик птиці, а також відбивається її стать і приналежність до певної сім’ї.

Цікаві факти про мавп

Мавпа — це ссавець, найбільш близька тварина за будовою до людини, відноситься до загону примати. Сучасна класифікація виділяє понад 400 видів мавп або вищих приматів. В основному вони живуть в Африці, Південній Америці. 
Деякі мавпочки живуть в зоопарках, виступають в цирках, а у когось це домашня тварина. Мавпочки, як і люди, спілкуються між собою.
 Спілкування мавп відбувається за допомогою міміки і звуків. Особливо гучними і балакучими вважаються капуцини.

Опис мавп 
Представники загону приматів мають різну вагу і зріст. 
Довжина тіла дорослої мавпи може варіюватися від 15 см (у карликової ігрунки) до 2 метрів (у самця горили). Якщо маса тіла маленької мавпи ледь доходить до 150 грам, то окремі самцы горили важать 275 кг. Для всіх видів мавп характерні: великий череп, розвинені хапальні кінцівки, згинальні й розгинальні кисті, гострий зір, чутливі органи — пальці. 
У мавп відмінна міміка, колір їх шерсті сильно різниться: є білі, сірі, коричневі, чорні. 
Деякі мавпи мають довгий хвіст, що перевищує довжину їх тіла і виконує функцію балансира при переміщенні по деревах.
 Що їдять мавпи? Вони харчуються: комахами, насінням, ягодами, фруктами, листям, горіхами.
Тривалість життя мавп — 30-40 років, деякі види мавпи живуть до 50 років.
Цікаво: За весь час існування космонавтики в космос злітало 32 мавпи. Деякі види мавп дуже охайні і п’яту частину дня присвячують догляду за своїм зовнішнім виглядом.

Цікаві факти про анаконду

Найпотужніша змія в світі — це анаконда, її вага може досягати 100 кг і більше (залежно від довжини). 
Анаконда може досягати в довжину до 6 — 7 метрів. 
Самки анаконд набагато сильніше і більші за самців.
 Анаконди мешкають в Південній Америці. 
У природі анаконди живуть 5 — 6 років, у неволі — 28 років.
 Анаконди чудові плавці і здатні залишатися під водою близько 10 хвилин.
 Схопивши свою жертву, анаконда буде її стискати до тих пір, поки та не перестане дихати. Анаконди неотруйні, вони заковтують свою їжу цілком.
 Анаконди схильні канібалізму (поїдають особин свого виду).
Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про анаконду"

Цікаві факти про панд

1. У панд є й інша назва — «бамбуковий ведмідь». 
2. За 1 день панда може з’їсти 30 кг бамбука. 
3. Хоча панди належать до хижих тварин, вони харчуються бамбуком (на 99%). 
4. Панди живуть у гірських місцях Китаю і Тибету. 
5. Панда є вимираючим видом тварин, тому занесені до Червоної Книги. 
6. Панда витрачає 14-16 годин на день поїдаючи бамбук. 
7. У Китаї за вбивство панди передбачена смертна кара. 
8. Великі панди не впадають в сплячку, тому що їх дієта бамбука не дозволяють їм зібрати достатньо жирових запасів на зиму. 
9. Панда є символом міжнародної природоохоронної організації ВВФ, або Всесвітнього фонду дикої природи, з тих пір як вона була заснована в 1961 році . 
10. У панд дуже гарний нюх. Навіть уночі, вони можуть знайти найкращі бамбукові стебла. 
11. У панди на передніх лапах по 6 пальців. Цікаво, що шостий палець насправді не палець, а зап’ястна кістка. Вважається, що цей «палець» з’явився у панд в ході еволюції, щоб їм було легше чіплятися за гілки дерев. 
12. Зараз у світі налічується приблизно 1,5 тисяч панд. 
13. Влітку панди підіймаються на висоту до 4000 метрів, щоб уникнути високої температури 
14. Нерідко на світ з’являються двоє чи троє ведмежат, але у більшості випадків самиця, за браком часу для необхідної опіки та уваги вигодовує одного з них, а решту полишає на загибель.

Цікаві факти про пантер

  • Про своїх кошенят чорні пантери піклуються до тих пір, коли тим не виповниться два роки. При цьому молоді пантери зазвичай починають полювати вже у віці шести-семи місяців.

  • У середньому пантери важать по 30-40 кг, але зустрічаються екземпляри вагою і в цілу сотню кілограмів.
  • Хвіст чорної пантери може бути більше метра в довжину.У віруваннях багатьох народів пантери вважаються лісовими примарами через їх вражаюче забарвлення і невловимості.
  • Чорний колір шерсті пантер викликаний надмірним вмістом в ній меланіну, який і надає шерстинкам насичений чорний відтінок.
  • Більшість чорних пантер відрізняється агресивною поведінкою, що в поєднанні з їх чудово розвиненою мускулатурою робить їх надзвичайно небезпечними хижаками.
  • На відміну від більшості інших хижих звірів, які побоюються наближатися до сіл і міст, чорні пантери безбоязно це роблять. Людину вони не бояться, хоч і проявляють при цьому розумну обережність.
  • На відміну від деяких інших великих кішок, пантери люблять плавати.
  • Чорні пантери більшу частину часу проводять на землі, однак, вони відмінно лазять по деревах.
  • Після полювання чорна пантера зазвичай наїдається досхочу, легко поглинаючи за раз кількість їжі, яка еквівалентна третині її ваги, після чого кілька днів відпочиває і перетравлює їжу.
  • Пантера — хижак не тільки розумний, але ще і терплячий. Намічену жертву вона може вистежувати година за годиною, поступово підбираючись до неї і вичікуючи зручного моменту для атаки.
  • Чорні пантери володіють унікальною здатністю змінювати свій запах, що дозволяє їй обманювати свої жертви, які самі йдуть до неї в лапи, залучені запахом, який приймають за запах родичів.
  • Відомі випадки, коли чорні пантери успішно полювали навіть на молодих алігаторів.
  • Завдяки своїм здібностям древолазів чорні пантери іноді полюють на мавп і птахів.

Цікаві факти про лева

  1.Дорослий самець здатний з’їсти більше 30 кг м’яса за раз. Ситий лев може проспати майже 20 годин. При нагоді, вбиває представників інших котячих і гієн. 

 2. Даний момент левів можна зустріти тільки в Африці, але в середньовіччі вони зустрічалися і в Близькому Сході, Південній Європі, Ірані, Північній Індії.

Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про левів"  3. У Гирськом лісі ( Індія) в даний час проживає кілька левів, щоб зберегти їх чисельність був створений Гирский лісової національний парк. 
  4. Леви (самці ) відрізняються від інших кішок своїми гривами (більше, ні в яких кішок грив немає).  
  5. Леви в основному живуть в саванах, але деяких випадках можуть проживати і в лісах. 
  6. Скільки живе лев? Леви в неволі проживають близько 20 років, в природі близько 10-14 років. 
  7. Тільки за два десятиліття популяція левів скоротилася до 50%.
   8. До роду пантера відносяться наступні тварини: лев, тигр, леопард, ягуар. 
  9. Одним з вимерлих видів лева є — печерний лев (який мешкав в Сибіру і Європі 300 тис років тому). 
  10. Існує 12 видів левів.
  11. Найбільшим серед левів є — барбарійской лев. 
  12. Є й гібриди лева з іншими кішками, наприклад суміш лева і тигриці — називається лигр, суміш левиці і тигра — тигролев, суміш лева і леопарда — леопон, суміш лева і ягуара — Ягул. 
  13. У 1898 році в Цаво (Кенія) жертвами левів — людожерів стали 28 осіб. Що найдивніше, ці леви не мали грив (хоча були самцями). Опудало цих левів — людожерів в даний час зберігається в музеї в природної історії імені Філда (Чикаго). dovidka.biz.ua У 1996 році на основі цих подій був знятий фільм «Привид і темрява». 
  14. Сила укусу лева може досягати 450 кг, а сила удару лапою досягає 180 кг, швидкість удару лапою досягає 6 м/с.
  15. Спосіб життя левів нетиповий для великих кішок. Леви живуть великими сімейними групами — прайдами. Полюють і доглядають за дитинчатами, в основному самки, самці ж охороняють територію. 
 16. Постарілих і хворих левів прайд захищає, так наприклад, якщо лев не може полювати через пошкодження, отримані на полюванні, його допускають до трапези.

Цікаві факти про носорогів

  Носоріг є другим за величиною наземних ссавців після слона. Носоріг мешкає в Африці і деяких країнах Азії (Індія і Непал). Існує 5 видів носорогів, і всі вони знаходяться під загрозою зникнення через надмірне полювання. Браконьєри вбивають носорогів через їх роги.
  У природі, дорослий носоріг не має ворогів, крім браконьєрів. Різні види мають різну кількість рогів: індійський і яванський носоріг має один ріг, а білий, чорний і Суматранський носоріг має два.    Найдовший зафіксований ріг мав у довжину — 158 см. У носорогів слабкий зір, але відмінний слух і нюх. Незважаючи на свої величезні розміри тіла, носоріг має дуже маленький мозок. Яванский носоріг є самим рідкісним з усіх видів. У дикій природі залишилося тільки 50 видів цих тварин.       Незважаючи на те, що носороги мають товсту шкіру, вона насправді м’яка і може постраждати від засмаги. Носороги покривають себе брудом, щоб створити захисний шар на шкірі, він також захищає від комах. Носороги є травоїдними тваринами. Вони їдять траву, чагарники, листя і пагони.   
  Роги носорога складається з кератину (як і нігті людини). Маленькі птиці звані шпаками видаляють кліщів та інших комах з шкіри носорога. Швидкість носорога може досягати до 64 км/год. Носороги живуть 40-45 років.

Цікаві факти про кенгуру

  Кенгуру — це травоїдний сумчастий ссавець, який здатний пересуватися стрибками. За один стрибок кенгуру може подолати до 12 метрів в довжину і до 3 метрів у висоту, а швидкість пересування може досягати 50 км / ч.
  У природі існує щонайменше 69 різновидів кенгуру (самих менших із них зазвичай називають іншим ім’ям — валлабі). 
— Вага особин різних різновидів кенгуру варіюється від 500 г до 90 кг. 
— Найбільша різновид кенгуру 
— Червоний кенгуру. У висоту він може бути вище людини, а його вага може досягати 90 кг. Це найбільше сумчаста тварина в світі.
— Кенгуру може бігти зі швидкістю до 60 кілометрів на годину і може перестрибнути бар’єр висотою до 3 метрів. 
— Кенгуру може обходитися без води кілька місяців, так як отримує вологу із зелені, якою живиться. 
— При народженні дитинча кенгуру розміром трохи більше арахісу і має ще недорозвинені органи. Самка виношує малюка в своїй сумці близько шести місяців, поки у нього не з’явиться своє хутро. 
— Самка кенгуру може управляти своєю сумкою завдяки розташованим там м’язам. Вона може щільно закрити сумку, щоб у неї не потрапила вода при плаванні.
— При наближенні небезпеки кенгуру, попереджаючи родичів, б’ють лапами об землю. 
— Самка кенгуру в залежності від віку свого дитинчати може виробляти чотири типи молока. При цьому якщо у неї два дитинча різного віку, то вона вироблятиме два типи молока одночасно. 
— Кенгуру можуть бути небезпечними, так як удар їх задніх лап може легко проломити кістки черепа, а їх кігті можуть розпороти шкіру як тваринам, так і людині. 
— Кенгуру живуть не тільки в Австралії. Невеликі колонії валлабі Тобто, наприклад, в Шотландії та Англії. Найчастіше такі невеликі колонії утворюються після того, як пара тварин збігає із зоопарку. 
— В Австралії чисельність кенгуру перевищує чисельність людей. 
— Вдень кенгуру зазвичай відпочивають в тіні, харчуються ж зазвичай після полудня або вночі, коли прохолодно. Їдять вони в основному траву.
 — Самки кенгуру народжують щорічно. Період вагітності — 33 дня.
 — Живуть тварини стадами, які налічують 10-12 особин, а в більш сприятливих умовах – до декількох десятків.
  Легенда про походження назви кенгуру. Коли європейські дослідники, які прибули на австралійський материк, вперше побачили це дивне для них тварина, вони запитали у корінних австралійських жителів аборигенів, як вони називають цю істоту. Вони відповіли: кен-гу-ру. Європейці подумали, що це і є назва тварини, хоча насправді ця фраза на мові аборигенів означає «Я не розумію».
Результат пошуку зображень за запитом "цікаві факти про кенгуру"

Цікаві факти про качкодзьобів

Качкодзьоби отруйні. Яд качкодзьоба здатний вбити велику тварину, отрута для людини не смертельна, але все ж викликає сильний біль і набряк, який може тривати багато днів або місяців.
Качкодзьоб є одним із символів Австралії (він зображений на 20 центовій австралійській монеті). Качкодзьоб був відкритий в 18 столітті під час колонізації Австралії.
Чверть століття, вчені не могли визначити куди віднести качкодзьоба — до птахів, змій, ссавців або окремого виду (пізніше він був віднесений до ссавців, так як годує своїх дитинчат молоком). Хвіст качкодзьоба накопичує жир, який використовується в якості джерела енергії при браку їжі. Качкодзьоб єдиний ссавець, що має розвинену електрорецепцію, яка сприймає електросигнали для пошуку їжі. Батьківщиною качкодзьоба є — Австралія.
Качкодзьоби мають мають низький рівень обміну речовин, але для збереження нормальної температури тіла вони здатні підняти рівень метаболізму в 3 рази. Качкодзьоб активний вночі, харчується він ракоподібними, черв’яками, і комахами. У неволі качкодзьоби живуть 10 років, в природі 6 років. Раніше, на качкодзьобів полювали заради хутра, поки в 20 столітті полювання на них було не заборонено.

Цікаві факти про зебр

Кожна зебра має унікальні чорно- білі смуги, подібно відбиткам пальців людини. За цими смугами новонароджена зебра впізнає свою матір.  Біл...